» 
»
 

3 önemli besin kış hastalıklarından koruyor!

Özellikle kış aylarında hastalıklardan korunmak için en önemli faktör bağışıklık sistemini güçlendirmek oluyor. Bağışıklık güçlendirici en güzel kaynak ise adeta şifa dağıtan bir etkiye sahip olan 3 besinde saklı. Ayrıntılar haberde...

Kış mevsiminde daha çok gün yüzüne çıkan bazı enfeksiyonlar sağlığımızı tehdit etmekle birlikte hem iş hem günlük hem de hayat akışımızı tamamen bozuyor. Bu rahatsızlığın ciddiyetine göre normal yaşantımıza kavuşmamız bazen uzun sürebiliyor. Ancak enfeksiyonlardan korunmak için daha itinalı olmak gerekiyor. Bunun yolu ise beslenmeden geçiyor.

Vücudumuzu olası hastalıklara karşı dirençli hale getirebilmek için özellikle gribal enfeksiyonalra karşı savaş açan üç önemli besin vardır. Bunlardan biri bal kabağı... Yüksek miktarda bera karoten içeren ve lif açısından oldukça zengin olduğundan dolayı vücudu mikroplardan korurken vücudumuzda bir kalkan görevi görüyor. İçerisindeki B15 minerali sayesinde antioksidan kapasitesinin artmasına ve bağışıklığın güçlenmesine de destek sağlıyor. Kış hastalıklarına karşı koruyucu özelliği olan balkabağı, aynı zamanda hastalık sürecinde de hızlı iyileşme sağlıyor. Kanın oksijen yönünden zenginleşmesini sağlar ve vücudu zinde tutar.

Obezite karşıtı zerdeçal, bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı oluyor. Öte yandan içerisindeki kurkuminden dolayı iltihap giderici bir etkiye sahiptir. Bu nedenle kış aylarında karşımıza sıklıkla çıkan grip ve virüslere karşı etkili oluyor. Zencefil, mide rahatsızlıkları semptomlarınına azalmasına yardımcı olur. İçerisindeki anti-inflamatuar etkisinden dolayı soğuk algınlığına bağlı şikayetlerin daha az hissedilmesini sağlıyor. Taze zencefille hazırlanan çaylar le öksürük ve soğuk algınlığı daha kolay atlatılabiliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *