» 
»
 

3 polisi şehit eden gencin intihar ettiği açıklandı

Şanlıurfa otobüs terminalinde üst araması yapmak isteyen polislere, emekli asker babasının tabancası ile ateş açan 17 yaşındaki genç polisler ile çatışmaya girdi. Genç 3 polisi şehit etti 3 polisi de yaraladı. Hemen ardından da intihar etti.

Şanlıurfa otobüs terminalinde polislerin kimlik ve üst taraması yapmak istediği 17 yaşındaki Hüseyin Doğukan Erdoğan dehşet saçtı. Emekli Uzman Çavuş olan babasından gizlice aldığı silah ile polislere ateş açan genç polisler ile çatışmaya girdi. Çatışmada 3 polisi şehit etti ve 3 polisi de yaraladı. Polislerin ölü olarak ele geçirdiği gencin silah ile intihar ettiği ortaya çıktı.

Şanlıurfa'da yaşanan korkunç olayın arka planındaki gerçekler su yüzüne çıkmaya devam ediyor. 17 yaşındaki gencin bir anlık sinir ile polisler ile çatışmaya girmesi herkesin aklında soru işaretleri bırakmıştı. Medyada gencin üzerinde uyuşturucu taşıdığından ve polislere yakalanmak istemediği için bu kadar ileri gittiği öne sürülürken, öte yandan da çocuğun pskolojik tedavi gördüğü iddia ediliyordu.

Meydana gelen olayda, Şanlıurfa'da Uzman Çavuş emeklisi Hikmet Erdoğan ve ev hanımı Servet Erdoğan arasında büyük bir kavga çıktı. İkilinin oğlu Hüseyin Doğukan Erdoğan, kız kardeşi ve annesi Servet Erdoğan ile birlikte o gece evden ayrıldılar. Babasının tabancasını gizli bir şekilde alan genç, annesi ve kız kardeşi ile Bolu'ya gitmek üzere Şanlıurfa otogarına geldiler.

Üzerinde tabanca olmasından dolayı ve ptikolojik rahatsızlıklardan dolayı polisin kimlik sormasından rahatsız olan genç, polisin üst tarama isteğini de geri çevirdi. Şüpheci davranışlarından dolayı polislerin ısrarcı olması ile sakladığı babasının tabancasını çıkartıp polislere ateş etmeye başladı. 3 polisi orada yaraladıktan sonra polislerden birisinin silahını da alıp otogardan kaçtı.

Bölgeye gelen destek ekipleri genci bulmak için çalışmalara başladı. Şanlıurfa'nın Karaköprü semtine giden genç bir binaya saklandı. Polislerin binada kıstırdığı Hüseyin Doğukan Erdoğan polislerin "Dur! Teslim ol!" çağrılarına da kulak verdi. Ateş ile polislere karşılık vermesinin ardından 3 polisi daha yaraladı. Köşeye sıkıştığını anlayan genç aynı silah ile intihar etti.

Olayda yaralanan polis Mehmet Ünaldı, Sinan Akdemir, Hasan Hüseyin Çalışkan kaldırıldıkları hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılmadılar. Yaralı olan polislerin durumlarının iyi olduğu açıklanırken, 3 polisi şehit eden ve 3 polisi de yaralayan ardından intihar eden 17 yaşındaki sağlık lisesi öğrencisi Hüseyin Doğukan Erdoğan'ın cenazesi yakınları tarafından morgdan gizli bir şekilde alındı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *