» 
»
 

30 yaşından sonra bu ürünleri tüketmeyin!

Yapılan araştırmalara göre, yetişkinlerde çıkan ciddi sağlık problemlerinin büyük bir kısmı beslenmeden kaynaklanıyor. Bu nedenle özellikle 30 yaşından sonra bazı ürünlerin tüketilmemesi gerektiği belirtiliyor.

Vücut için her yaş grubunda yeterli ve dengeli beslenmek sağlıklı beslenmeyi işaret etmektedir. Vücudumuzu oluşturan hücrelerin, dengeli ve düzenli bir şekilde işlevini görebilmesi için yeterli miktarda protein, karbonhidrat, vitamin ve minerallerden yeterli miktarda almamız gerekiyor. Ancak yapılan bir araştırmaya göre uzmanlar, belirli bir yaştan sonra patlak veren sağlık problemlerinin önemli kısmının beslenme kaynaklı olduğuna dikkat çekiyor. Özellikle yetişkinlerin yemekten kaçınması gereken 13 besin olduğunu belirten uzmanlar, asla tüketilmemesi gereken ürünleri açıklıyor.

Kahvaltıda hamurdan uzak durmak gerekiyor. Günlük alınan kalorinin yüzde 21'ine şekerli gıdaların sebep olduğu kalp hastalıkları riskini bu şekilde ortadan kaldırmış olabilirsiniz. Yaşlanmayı yavaşlatmak istiyorsanız, içerisinde çok fazla şeker bulunan aromalı yoğurtları tercih etmek yerine sade yoğurt tercih etmelisiniz. Öte yandan ketçap ve ekmekten de kaçınmak gerekiyor. Sağlıklı ürünlerle beslenerek formunu korumak isteyenlerin protein ağırlıklı gıdalardan (Protein bar) 30 yaşın ardından uzak durması gerekiyor.

Beyaz ekmek ve açma gibi gıdaların içerisindeki maddelerin kırışıklık karşıtı kolajenlere zarar verdiğini biliyor muydunuz? Bu gıdaların içindeki maddeler kolajenlere zarar veriyor ve adeta yaşlanmayı hızlandırıyor. Kremalı bisküvi gibi kremalı ürünler, özellikle karın bölgesinde yağlanma yapıyor ve herkesin başının dertte olduğu "karın bölgesinde yağlanma" problemine davetiye çıkarıyor. Kremalı kahve de buna dahil. Fazla krema kolesterolü yükseltiyor.

30'lu yaşların sonrasında alınan fazla kiloların kaynağı, karaciğer fonksiyonlarındaki sorunlardan kaynaklanıyor olabilir. Bu yüzden, vücutta toksine neden olan tatlandırıcılardan uzak durmak gerekiyor. Katı bileşenden meydana gelen margarin de kalp rahatsızlıklarını tetikliyor. Öte yandan margarin, kırışıklıkları da artırıyor. Trans yağ içeren patlamış mısırdan da uzak durmak gerekiyor. Çünkü trans yağ bilindiği üzere kalp rahatsızlıklarının tetikçisi!

İşlenmiş gıdalardan uzak durun! Salam, sosis gibi işlenmiş gıdalar, özellikle de erkeklerde ciddi problemlere sebep oluyor. Özel bir bileşimden meydana gelen kola, erkeklerde olumsuz etkilere yol açarken, kadınlarda kısırlığa bile neden oluyor. Cips de sodyum oranı yüksek olduğundan dolayı, kan basıncını yükseltiyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *