» 
»
 

300 polis ile Diyarbakır'da asayiş uygulaması gerçekleştirildi

Diyarbakır'ın Bağlar İlçesinde Asayiş ve Terörle Mücadele Şube Ekiplerince 300 polis ile asayiş uygulaması yapıldı.

Diyarbakır'da 300 kişilik polis ekibi ile büyük bir asayiş uygulaması gerçekleştirildi. Alınan bilgilere göre dün gece saatlerinde Asayiş ve Terörle Mücadele Şube Ekipleri'nin Bağlar İlçesindeki Emniyet Müdürlüğü'nde toplanmalarının ardından polis ekipleri hazırlıklar yaptı. Hazırlıklarını tamamlayan Asayiş ve Terörle Mücadele Şube Ekipleri dört bir koldan Bağlar'daki Kaynartepe Mahallesi'ne zırhlı araçlar ile geçti. Polisler bölgede asayiş uygulaması için GBT, araçlarda ve iş yerlerinde aramalar yaptılar. Toplamda 379 kişinin de GBT'sine bakıldı. 8 araç ve 28 iş yeri kontrol edildi.

Terör olaylarının sıkça yaşandığı Diyarbakır'da bölücü terör örgütünün hain tuzaklarına ve saldırılarına yönelik tedbir alımları devam ediyor. Diyarbakır'da ve bazı ilçelerinde karakollara beton bloklar yerleştirildi. Bazı karakolların çevrelerine ise hendekler kazılmaya başlandı.Şehrin birçok noktasında güvenlik önlemleri alınmaya devam ediyor.

Bölgenin birçok yerde mobil karakollar oluşturuluyor. 24 saat süresince araç kontrolleri yapılıyor ve 3 katlı zırhlı kuleler ile karakollar korunuyor. Bölgedeki tüm karakollar bu şekilde teröristlerin hain saldırılarına karşı korunacak. Beton blokların çevresine kazılan hendekler ile de bomba yüklü araçların karakollara daha fazla yakınlaşması önlenecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *