» 
»
 

30.12.2016 yurtta hava durumu nasıl olacak?

Yapılan son değerlendirmelere göre, Doğu Akdeniz'in iç ve yüksek kesimleri, Marmara'nın doğusu, İç Anadolu'nun doğusu ile Çorum çevrelerinde yer yer yoğun kar yağışı bekleniyor. 30 Aralık hava durumu ayrıntılarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklıkları batı ve iç kesimlerde 1 ile 3 derece azalcak. Diğer yerlerde ise önemli bir değişiklik olmayacak. Yurdun geneli çok bulutlu, Akdeniz, Marmara, İç Anadolu, Orta ve Batı Karadeniz ile Afyonkarahisar, Denizli, Kütahya, Uşak, Manisa, Giresun, Isparta, Malatya, Elazığ, Erzincan, Tunceli, Gaziantep, Adıyaman ve Kilis çevrelerinin yağışlı geçmesi tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Akdeniz kıyıları ile Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli ve yer yer şiddetli olacak. Doğu Batı ve Orta Karadeniz kıyılarında yağmur şeklinde görülecek. İç Anadolu'nun doğsusu ile Çorum çevrelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı meydana gelecek.

30 Aralık 2016 güncel hava durumu illere göre şöyle, Ankara 1 derece çok bulutlu ve öğle saatlerinde kadar aralıklı kar yağışlı, İstanbul 4 derece çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere kar yağışlı, İzmir 5 derece parçalı ve çok bulutlu, Adana 11 derce çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

Antalya 13 derece çok bulutlu, doğu ilçeleri aralıklı yağmur ve sağank yağışlı, Samsun 11 derece parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerine akdar aralıklı yağmurlu, Trabzon 15 derece parçalı ve çok bulutlu, Erzurum 0 derece parçalı ve çok bulutlu, Diyarbakır 10 derece parçalı ve çok bulutlu olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *