» 
»
 

36 haftalık Ulvis bebek 5 kilo 750 gram olarak doğdu

Hatay’da gerçekleşen doğumda Ulvi bebeğin kilosunu görenleri ve duyanlar hayrete düşüyor. Daha 36 haftalıkken sezaryen yöntemi ile doğduğu belirlenen Suriyeli Ulvis bebeğin ağırlığı tamı tamına 5 kilo 750 gram.

Normal olmayan bir ağırlıkta doğan Ulvis bebek, 5 kilo 750 gram olarak dünyaya geldi. Doğumu gerçekleştiren Doğum Uzmanı Dr. Rasim Kamacı, sezaryen ile yapılan doğumun ardından bebekte solunum sıkıntısı tespit ettiğini belirtti.

Yüksek şeker değeri ile dünyaya geldiğini açıklayan uzman doktor, kalbinde üfürüm bulunduğu fark edilince yoğun bakıma alınan bebeği solunum cihazına bağlandığını belirtti. EKO’su çekilen bebeğin kalp kapakçıklarında yetmezlik bulunduğunu da belirtmeyi ihmal etmeyen Dr. Kamacı, genel durumunun iyi olduğunu vurguladı. Erken doğan bebeğin anormal bir ağırlıkta olduğunu ifade eden Kamacı, genelde 4 kilogramın üstü ve 2 kilogram 500 gram altındaki kiloya sahip bebeklerin normal olmadıklarını açıkladı.

Bebeğin aşırı kiloya sahip olmasının nedeninin annede şeker değerinin yüksek olduğunun altını çizen Doğum Uzmanı Dr. Rasim Kamacı, bebeğin şekerinin belli bir müddet sonra normale döneceğini ve bir hafta hastanede kalmasının kalbinin düzelmesi için de yeterli olacağını ifade etti. 500 ve 600 gram bebeklerin bile doğduğunu ifade eden Kamacı, 26 haftalık bebeklerin yaşama ihtimalinin nerdeyse olmadığını da ekledi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *