» 
 

3.Havalimanı uçak bileti fiyatlarını ucuzlatacak

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil yaptığı açıklamasında üçüncü havalimanının açılması ile masrafların azalması ve bilet fiyatlarının düşmesi yönündeki beklentiyi dile getirdi.

Petrol fiyatlarında 2009 yılında yaşanan düşüş sonucunda uçak bileti fiyatlarının da aynı şekilde ucuzlamasına dikkati çeken Kotil, üçüncü havalimanının da faaliyete başlaması ile birlikte bilet fiyatlarında düşüş yaşanmasını sağlayacağı yönünde beklenti olduğunu da vurguladı. Zaten düşük olan bilet fiyatlarının daha da düşebileceğini belirten THY Genel Müdürü Temel Kotil, bilet fiyatlarındaki değişikliğin fiyat döviz kur hareketlerine de bağlı olduğunu belirtti. Kotil, uçaklarda bugüne dek herhangi bir boşluk yaşanmadığını dile getirdi ve bilet fiyatlarını da buna göre ayarladıklarını ve kar ve yolcu arasındaki dengeyi gözetttiklerini ifade etti.

Başarılı projelere imza atan ve her geçen yıl daha da büyüyen kadosu ve büyüttüğü ulaşım ağı ile tüm dünyanın dikkatini üzerine çeken Türk Hava Yolları aynı zamanda doğaya verilen zararlar konusunda da hassas yaklaşımını sürdürüyor. Karbon salınımı konusunda da dikkatleri çeken Temel Kotil, THY uçaklarından karbon salınımını azaltmak için çalışmalar yapıldığını belirterek 2050 yılına kadar karbon salınımını ciddi oranda düşürmek istediklerini ifade etti. THY’deki uçakların yeni olması bakımından yakıt tüketiminde oldukça fazla kar ettiklerini söyleyen Kotil, en az yakıtla en fazla mesafeyi kat ederek çevreyi koruduklarını belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *