» 
»
 

4 Aralık hava durumu raporu ile yurt genelinde sıcaklıklar

Bugün yurtta hava durumu nasıl olacak? 4 Aralık'ta hava sıcaklığı bazı kesimlerde düşüyor. Ülke geneli ise parçalı ve çok bulutlu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan son değerlendirmelere göre bugün ülkemizin genelinde parçalı ve yer yer çok bulutlu bazı bölgelerde ise yağışlı hava hakim olacak. Batı Akdeniz, Doğu Karadeniz, Güneydoğu Anadolu bölgesi ile Kıyı Ege ve bazı iş bölgeler yağışlı geçecek. Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde yağması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde ise sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı görülebilecek.

Hava sıcaklığı ise yurdun kuzey ve doğu kesimlerinde 1 ila 4 derece arasında azalma gösterirken, rüzgar genel olarak güney ve güneybatı yönlerden esecek. Ankara'da hava sıcaklığı 7 olurken parçalı ve çok bulutlu bir hava hakim olacak. İstanbul parçalı bulutlu 12 derece, İzmir ise parçalı ve çok bulutlu 14 derece olacak. Adana'da 17 derece olan sıcaklık ile birlikte parçalı çok bulutlu bir hava hakim olurken, Antalya'da ara ara sağanak yağışlar görülecek ve sıcaklık 18 derece civarında olacak. Trabzon çok bulutlu ve aralıklı olarak yağmurlu 11 derece, Erzurum çok bulutlu 3 derece, Diyarbakır ise parçalı ve çok bulutlu kuzey kesimleri yağmurlu 9 derece olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *