» 
 

4 bin lira maaşlı işe eleman bulamıyorlar

Pek çok üniversite mezunun dahi hayal edemediği aylık 4000 lira maaş ve üstüne diğer tüm gıda, barınma ve hatta telefon kontörü taahhütü ile eleman arıyorlar ancak bulamıyorlar. Besiciler bastırdıkları afişle eleman arayışına girdi.

Muş’ta hayvanlarına çoban bulamayan besicilerin dertleri büyük. Sürülerini otlatacak olan çobana 4 bin lira maaşın yanı sıra 50 kilo peynir, giyecek, yiyecek ve üstüne kalacak yer de vermeyi vaat eden besicilere gelen bir başvuru yok.

Besicilikle uğraşan bir kişi, çoban ilanlarını afişler bastırarak her yere duyurduklarını belirtti. 4 bin lira maaş ve diğer tüm ihtiyaçlarının karşılanacağını taahhüt eden besici ayrıca telefon kontörü, ayakkabı yün gibi ihtiyaçlarını da işi kabul eden çobanlara vereceklerini belirtti.

Yeşilova beldesinde yaşayan bir başka besicinin yaptığı açıklamaya göre, çobanlık yapmayı kimse kabul etmiyor ve bu yüzden de geceleri erkekler gündüzleri ise kadınlar ve çocuklar sürüleri otlatıyor. Çoban bulamayan besicilerden bir diğeri ise bu yüzden oğlunun eğitimini yarıda bırakmak zorunda kaldığını belirtti.

300 koyunu olduğunu ifade eden besici, çoban olmadığı için eğitimini bırakan oğlu ve torunuyla sürüye gittiklerini aktardı. Müdür maaşının 4500 TL olduğunu da ifade eden besici, buna rağmen çoban bulamamaktan şikayetçi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *