4 Kasım'da vizyona girecek Dağ 2 filminin galası yapıldı

Özel kuvvetlerin katıldığı sınır ötesi bir operasyonu konu alan ve 4 Kasım'da gösterime girecek olan "Dağ 2" filminin dün galası yapıldı.

Kanyon AVM'de gerçekleştirilen Dağ 2 filminin galasında filmin başrol oyuncusu Ufuk Bayraktar, Anadolu Ajansı muhabirine açıklamalarda buludnu. Dağ 2 filminin çoğu alanda gerçek mühimmat ve silahların kullanıldığını belirtti. Seyircilerin filmden nasıl etkileneceklerini merakla beklediğini vurgulayan Bayraktar, film çekimlerinin 15 Temmuz'dan önce başladığını, birinci filmde karlar arasında yorulduklarını, ancak bu kez de güneşin altında kavrulduklarını dile getirdi. Dağlarda gerçek silahlar taşıdıklarını, zorlu eğitim süreçlerinden geçtiklerini ve bir nebze de olsa askerlerimizin durumlarını anlayabildiklerini dile getirdi.

Başrollerinde Çağlar Ertuğrul, Ahu Türkpençe, Ufuk Bayraktar, Murat Serezli, Murat Arkın, Atıngan Gümüş, Ahmet pınar, Emir Benderlioğlu, Armaüan Oğuz, Açelya Özcan ve Bedii Akın yer alıyor. 4 Kasım'da seyircileri ile sinemalarda buluşmayı bekleyen Dağ 2 filminin galası yapıldı. Hem senaristliğini hem de yönetmenliğini yapan Alper Çağlar'ın Dağ 2 filmi adından uzun süre bahsedileceğe benziyor.

DAĞ 2 FİLMİNİN KONUSU

Oğuz ve Bekir askerde yaşadıklarının üzerinden 6 seneyi devirmişlerdir. İlk filmde teröristlerin elinden kurtulmayı başardıkları iki sıkı arkadaş, seneler sonra özel bir görev için Özel Kuvvetler 8. Muharebe Arama Kurtarma Timi'ne (MAK) katılırlar.

Timin görevi ise Kuzey Irak'ta bölücü terör örgütü üyeleri teröristler tarafından kaçırılan Ceyda Balaban adındaki gazeteciyi kurtarmaktadır. Fakar bu sefer düşman geçmiş zamandaki gibi tek değildir. MAK'in karşısında acımasız coğrafyada birbiri ile çatışan birden fazla kuvvet vardır. Her zamankinden zor bir süreç onları beklemektedir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *