» 
»
 

4 kişiyi bıçak darbesi ile yaralayan Suriyeli kaçarken yakalandı

Bursa'da geçtiğimiz günlerde, 4 kişiyi bıçakladığı iddia edilen Suriye uyruklu şahıs, İstanbul'a kaçma hazırlıkları içerisindeyken polis ekipleri tarafından yakalandı.

Alınan bilgilere göre, geçtiğimiz haftasonu Bursa'nın Osmangazi İlçesinde bıçaklama olayı meydana geldi. Hamitler Mahallesinin Hamidiye Cadde'sinde gerçekleşen olayda, iddialara göre daha öncesinde de aralarında "yan baktın" tartışmasından dolayı husumet bulunan 18 yaşındaki Suriyeli M.B. ile 4 kişilik bir arkadaş grubu arasından tekrar bir tartışma yaşandı. Tartışmanın şiddetinin artması ile kavgaya dönüştü ve Suriyeli M.B. yanında taşıdığı bıçak ile 20 yaşındaki Salim Ö.Yü, 23 yaşındaki Alpaslan S.yi, 27 yaşındaki Emrah Y.'yi ve 30 yaşındaki Ali Ç.'yi vücutlarının çeşitli yerlerinden bıçaklayarak yaraladı ve olay yerinden kaçtı.

Çevredekilerin ihbarları üzerine gelen sağlık ekipleri yaralıları ambulanslar ile çeşitli hastanelere sevk etti. Ardından mahalle sakinleri Suriyeli M.B.'nin yaşadığı evin etrafında toplandı ve tepkilerini gösterdi. Olay yerine gelen çok sayıda polis ekibi, dağılmayan kalabalığı biber gazlı müdahale ile dağıttı. Mahalle sakinlerinin tepkili olduğu Suriyeli aile, Bursa Valiliği tarafından başka bir mahalleye gönderildi.

Olayın ardından kayıplara karışan Suriyeli M.B.'nin peşini bırakmayan Cinayet Büro Amirliği ekipleri, M.B.'nin Kocaeli'nin Darıca İlçesinde olduğu belirledi. Ekipler M.B.'yi kaldığı otelde kıskıvrak yakaladılar. Emniyete götürülen M.B. sorgusunun sonrasında adliyeye sevk edildi.

Suriyeli M.B.'nin yaraladığı 4 gençten biri olan Emrah Y.'nin aldığı bıçak darbelerinin yüzüne isabet ettiği, gözlerinde ve anlında ketikler olduğu ve Emrah Y.'nin bıçak darbelerinden dolayı bir gözünün görme yetisini kaybettiği öğrenildi. Emrah Y.'nin halâ Uludağ Üniversitesi Göz Hastalıkları Kliniğinde tedavi altında olduğu bildirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *