» 
»
 

4 polisin şehit olduğu saldırıda polislerin silahını çalan şahıs yakalandı!

Diyarbakır'da 4 polisin şehit olduğu ve 2 polisin yaralandığı terör saldırısında, yardım bahanesi ile hasar gören araca giren A.E. isimli şahsın polise ait tabancayı çaldığı ortaya çıktı. Güvenlik kameralarından tespit edilen ve çaldığı polis tabancası ile yakalanan A.E.'nin sorgusu devam ediyor.

Diyarbakır'ın Sur İlçesi Dicle Üniversiesi Kampüsü'ndeki hafriyat alanında polislere yönelik geçtiğimiz Pazartesi günü düzenlenen, 4 polis şehit olduğu ve 2 polisin yaralandığı terör saldırısı ile ilgili soruşturma devam ediyor. Polis memurları Özcan Mahmut Ava, Kadir Miraç, Şenali Ocak ve Ali Sevim'in şehit olduğu ve 1'i ağır 2 polisin yaralandığı saldırıda patlamanın şiddeti ile devrilen polis aracına yardım bahanesiyle yaklaşan bir kişinin şehit polislerden birinin silahını çaldığı belirlendi.

Şehit ve yaralı polislerin silahlarından birinin eksik olduğunu tespit eden polisler devrilen polis aracındaki güvenlik kamerası görüntülerinde yaptıkları incelemede, araca yardım bahanesi ile giren A.E. isimli şahsın, bir tabancayı çalarak araçtan ayrıldığı görüldü. Çaldığı polis tabancası ile yakalanan E.A.'nın, bölücü terör örgütüyle ve saldırı ile ilgili bir bağlantısı olup olmadığı araştırılıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *