» 
»
 

4 Şubat hava durumu: Meteorolojiden buzlanma uyarısı

Ülke genelinde hava sıcaklıklarında yükselme beklenirken, bazı bölgelerde sağanak yağış, bazı bölgelerde ise buzlanma ve don olayına karşı uyarı yapıldı. İşte son hava durumu tahminleri...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye'nin batısında parçalı bulutlu havanın görüleceğini, bazı kıyı bölgelerde ise bugün ve yarın yağmur beklendiğini bildirdi. Diğer yerlerde az bulutlu ve açık bir hava tahmin edilirken, kuzey, iç ve doğu kesimlerde yer yer kuvvetli buzlanma ve don olayı görülebileceğinden vatandaşlar uyarıldı. Ayrıca Orta ve Doğu Karadeniz'de kar erimeleri, Doğu Karadeniz'in iç, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda dike ve eğimli yamaçlarda çığ tehlikesi riski konusunda uyarı yapıldı.

Son hava durumu tahminlerine göre yurt genelinde sıcaklıklarda 2 ila 4 derece yükseliyor. Ankara'da hava parçalı ve az bulutlu sıcaklık 6 derece, İstanbul'da parçalı ve çok bulutlu sıcaklık 13 derece, Bursa'da parçalı ve çok bulutlu sıcaklık 17 derece olarak ölçülecek.

İzmir'de il genelinde yağışlar beklenirken sıcaklık 14 derece olacak. Adana'da hava az bulutlu sıcaklık 15 derece, Antalya'da ise il genelinde yağmur bekleniyor. Samsun 13 derece, Trabzon 11 derece, Erzurum sıfırın altında 4 derece, Diyarbakır ise 0 derece olarak ölçülecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *