» 
»
 

40 yaşından sonra tüketmemesi gereken 4 besin

40’lı yaşlara gelindiğinde vücut sağlığımız için çok daha fazla dikkat etmemiz, daha sağlıklı bir vücut için ihtiyaç duyulan besinleri daha dikkatli seçmemiz ve zararlı besinlerden uzak durmamız gerekmektedir. İşte uzak durulması gereken 4 besin...

40'lı yaşlar vücut sağlığımız için her zamankinden daha fazla dikkat etmeye başlanması gereken yaşlardır. Bu yaşlarda metabolizma yavaşladığı için kilo almak daha kolay bir hale gelimektedir. 40'lı yaşları enerjik ve sağlıklı bir şekilde geçirmek, yaşlanmayı geciktirmek için besin olarak neleri tükettiğimiz daha büyük bir önem kazanmaktadır. 20'li yaşlarda sıklıkla tüketilen besinler zarar vermezken, 40'lı yaşlarda büyük zararlara sebep olabilmektedir.

Tüketilmemesi gereken besinler;

1-Gazlı içecekler; İçeriğindeki şeker veya tatlandırıcılar nedeniyle obezite ve diyabet hastalığına neden olabiliyor. Bu nedenle 40 yaşından sonra kilo alımını tetikler. Gazlı içeceklerde ciddi oranda bir kalori miktarı var. Bu da tokluk hissi uyandırsa da çok fazla kalori almasına sebep olur.

2-Tereyağı; Tereyağında yüksek oranda doymuş yağ bulunur. Doymuş yağlarda kolesterolü yükseltir ve kalp hastalıklarına neden olabilir. Yaşlandıkça kalp hastalıkları geliştirme riskinizin arttığını için doymuş yağ oranı yüksek olan gıdalardan uzak durulmasında fayda bulunur.

3-Hazır tatlılar; 40 yaşını geçtikten sonra şekerli hazır gıdalardan uzak durulmasında fayda var. Kek ve kurabiye, şerbetli tatlılar gibi işlem görmüş paketli tatlılar, kas ağrılarını ilerletebilir ve vücutta bulunan iltihabı artırabilir. Ayrıca içerisinde çok miktarda şeker olduğu için hızlı bir şekilde kilo alınmasına neden olur.

4-Alkol; İlerleyen yaşlarda alkol tüketimi vücut sağlığına çok daha fazla zarar vermektedir. Uyku sorunları, kilo alımı, vücut da iltihaplanma alkolle daha da kötüleşerek ilerler. Bu nedenle 40'lı yaşlardan alkol oranını önemli ölçüde azaltılmalı ya da bırakılmalıdır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *