41 yaşındaki anne ve kızı aynı sırayı paylaşıyor

Osman Gazi Belediyesi Meslek Edinme Kursu içerisinde açılan İngilizce kursuna kayıt yaptıran 41 yaşındaki anne Hatice Karaca, 20 Yaşındaki kızı Sena Karaca ile aynı sırayı paylaşmanın verdiği mutluluğun yanı sıra öğrencilik hayatını yeniden yaşıyor.

Bursa’da bulunan Osmangazi Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (OSMEK) bünyesi içerisinde eğitim veren İngilizce kursu sayesinde, anne ve kızı aynı sırayı paylaşma imkânı buldu.

41 yaşındaki Hatice Karaca, İngilizce öğrenmek istediği için kayıt yaptırdığı kursa, 20 yaşındaki kızı Sena Karaca’yı da teşvik edince anne ve kızı sınıf arkadaşı oldu. 3 çocuğu olan anne, Lise 1. sınıfta yarım bıraktığı eğitim hayatını açık öğretim kaydını yaptırarak tamamlamaya çalışıyor.

İngilizce dersinde zorlandığını ifade eden Hatice Karaca, Belediye tarafından verilen ücretsiz İngilizce kursuna katılmaya karar verdiğini vurguladı. Bir gün bile devamsızlık yapmadan gittiği kursta eğitimini sürdüren Karaca, kızı ile aynı sırayı paylaşmanın yanı sıra yeniden öğrenci olmanın verdiği mutluluğu yaşıyor.

Ev hanımı olan Hatice Karaca, Osmangazi Belediyesi tarafından 9 yıl boyunca hizmet veren Osmangazi Belediyesi Meslek Edindirme Kursu'na minnet duyduğunu belirtirken Osmangazi Belediye Başkanı olan Mustafa Dündar’a da teşekkür etmeyi ihmal etmedi. Kursun öğretmeni Şaban Şen ise 41 yaşındaki annenin ve 20 yaşındaki kızının çok başarılı öğrenciler olduklarını ve İngilizce’yi hızla öğrendiklerini belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *