» 
»
 

44 derece sıcaklıkta hayvanat bahçesi sakinlerinin dondurma keyfi

Hava sıcaklıklarının batıda rekora doğru ulaştığı şu günlerde, sıcaktan bunalan İzmir Doğal Yaşam Parkındaki hayvanlar dondurma yiyerek serinlemeye çalıştılar.

İzmir'de 44 dereceye ulaşan hava sıcaklıkları nedeniyle hayvanat bahçesi sakinleri de sıcak havadan dolayı sudan çıkmadılar. İzmir Doğal Yaşam Parkı çalışanları sıcaktan bunalan hayvanları görünce onlar için üretilen özel dondurmaları hayvanlara sunarak, onların serinlemelerinde yardımcı oldular. Sıcaktan dolayı iştahsızlık ve halsizlik yaşayan hayvanların yiyecekleri yiyecekler buz kalıplarına konularak dondurulmuş şekilde onlara sunuldu. Buz gibi meyvelerini ve yiyeceklerini tüketen hayvanlar büyük bir iştahla dondurmalarını yediler.

Sıcaklıkların 44 dereceyi bulduğu şehirde, hayvanlar olumsuz etkileniyor. Barınaklardaki havuzlardan çıkmayan hayvanlara İzmir Doğal Yaşam Parkı personellerinin hazırlamış oldukları özel dondurmalar veriliyor. Bu özel dondurmalar sayesinde iştahları açılan ve beslenmeye başlayan hayvanlar dondurmaya bayılıyorlar. Filler, kendilerine verilen dondurmaları hortumları ile kavrayıp afiyetle yerlerken, sırtlanlar, kaplanlar, lemurlar büyük bir keyfle ferahlamak için kendileri için yapılan havuzlarda yüzdüler. Hayvanat bahçesi sakinleri hem serinleyip hem de karınlarını doyurmuş oluyorlar. Bu şekilde zayıflayan iştahlarını daha da kuvvetli hale getiriyorlar. Hayvanların yaşadıkları ortamda rahat edebilmeleri için gerekli ortam sağlanmaya çalışılıyor ve orada güzel vakit geçirmeleri sağlanıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *