5 ilde eğitime bir gün ara verildi

Artvin, Ardahan, Karabük, Ordu ve Bolu'da yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Yoğun kar yağışından ve meydana gelen esintiden dolayı Ardahan-Posof ile Ardahan-Artvin yolları ulaşıma kapandı. Ardahan'da yoğun kar yağışı ve soğuk hava, özellikle de ulaşımı aksatıyor. Ardahan'ın Damal ile Hanak ilçelerinde okullar bir gün tatil edildi. Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, söz konusu ilçelerdeki köylere ulaşımın sağlanamadığı ifade edildi. Eğitime yarın başlanacağı vurgulanarak, şimdilik Hanak ile Damal'da eğitime ara verildiği belirtildi.

Artvin'de de kar yağışından dolayı eğitime ara verildi. Artvin Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, kar ve buzlanmadan dolayı, Artvin merkez, Murgul ile Borçka ilçelerindeki tüm okullarda eğitime-eğitim ve öğretime 8 Aralık perşembe günü bir gün süre ile ara verildiği açıklandı. Öte yandan yapılan açıklamada, il merkezi, Murgul ile Borçka ilçelerinde kamu kurumlarında görevli olan hamile ve engelli personellerin de 1 gün süre ile idari izinli sayılacağı ifade edildi.

Karabük merkez ve ilçelerinde halâ devam etmekte olan kar yağışı nedeniyle il genelinde örgün ve yaygın eğitim kurumlarının tatil edildiği açıklandı. Konu ile ilişkin Karabük Valiliği tarafından yapılan açıklamada, sabahın erken saatlerinde başlayan kar yağışının oluşturduğu olumsuz koşullar nedeniyle merkez ve Safranbolu, Yenice, Eskipazar, Eflani ilçeleriinde örgün ve yaygın eğitim kurumlarının tatil edildiği, kamu görevlisi engelli ve hamile personellerin de 1 gün idari izinli olduğu bildirildi.

Ordu'nun Mesudiye ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildiği açıklandı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, kentte akşam saatlerinden itibaren etkisini gösteren kar yağışları nedeniyle Mesudiye'de eğitim ve öğretimin gerçekleştirilemeyeceği açıklandı.

Bolu'nun Mengen İlçesinde etkili olan kar yağışlarından dolayı eğitime bir gün ara verildi. Bolu Valisi Aydın Baruş'un yaptığı yazılı açıklamaya göre, etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle Mengen'de eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *