» 
»
 

5 kente MİT'ten DAEŞ uyarısı!

EGM (Emniyet Genel Müdürlüğü), MİT'ten gelen istihbarat notu dikkate alınarak 81 il emniyetine DAEŞ eylemleri hususunda uyarıda bulundu.

Milli İstihbarat Teşkilatı MİT'in gönderdiği istihbarat notu üzerine EGM, DAEŞ'in Türkiye'ye yönelik hain eylem planladığını belirterek 81 il emniyetini uyardı. Suriye'nin Özgür Suriye Ordusu ile birlikte düzenlediği Fırat Kalkanı Harekâtında DAEŞ'in elinde olan bölgeleri kaybetmesinin ardından Türkiye'ye saldırı planladığı belirtildi. EGM (Emniyet Genel Müdürlüğü) 81 il emniyet müdürlüğüne yazı gönderdi ve yazıda MİT'in uyarılarına dikkat çekerek, bölücü terör örgütü DAEŞ'in ülke genelinde toplu taşıma altyapısına yönelik eylem tehdidinin olduğu ve bu tehditlerin son dönemde artış gösterdiği belirtildi.

Bu nedenle de otobüs, metro ve istasyonlarında, köprü geçişleri, deniz araçları, havaalanları, otogarlar gibi yoğun kalabalık alanların hedef alınması durumunda ciddi ekonomik sosyal olumsuzluklara ve kayıplara neden verebilecek ulaştırma altyapısına yönelik saldırıların planlandığı, özellikle de İstanbul, Ankara, Gaziantep, Antalya ve İzmir illerinde bulunan bu yerlerin yüksek saldırı riskinde olduğu belirtildi. Ayrıca 2016 Aralık ayında açılması muhtemel olan Avrasya Tüneli'nin de bölücü terör örgütlerinin eylemlerinde hedefe alındığı bilgisi verildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *