» 
»
 

5 kişinin öldüğü havuz olayında elektrikçi serbest bırakıldı

Sakarya'da, dün gündüz saatlerinde 5 kişinin havuzda elektrik akıma kapılıp hayatını kaybettiği olayla ilgili olarak gözaltına alınan eğlence tesisinin elektrik işlerini yapan firma çalışanını adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı bildirildi.

Dün gündüz saatlerinde, Sakarya'nın Akyazı ilçesindeki bir havuzda elektrik akımına kapılarak 5 kişinin hayatını kaybettiği olayla ilgili bir kişi, gündüz saatlerinde gözaltına alınmıştı. Dün 5 kişinin yaşamını yitirdiği olayın ardından Akyazı Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmanın sürdüğü bildirilirken, havuzda kaçak akım rölesinin bulunmadığı belirtilmiş ve havuzun kenarında açıkta bulunan elektrik kablolarının olduğu ifade edilmişti.

Başlatılan soruşturma çerçevesinde aqua parkın elektrik işlerini yapan firma yetkilisi K.D.’nin  bugün içerisinde gözaltına alındığı, sonrasında da  gözaltına alınan elektrikçinin çıkarıldığı mahkemece, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı belirtildi.

Dün, Şerefiye Mahallesinde bulunan bir eğlence havuzuna serinlemek amaçlı giren Gökay Yıldırım (12), Nurullah Ünlütürk (15) ve Mert Kaliç (17) havuzda elektrik akımına kapılmış, olayı fark edip havuza atlayan işletmeci ve oğlu Mehmet Kaya (58),oğlu Kadir Kaya (30) akıma kapılarak hayatını kaybetmişti.  Olay esnasında 1 kişinin de akımdan son an da kurtulduğu ve hayati tehlikesinin olmadığı açıklanmıştı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *