» 
»
 

50 kiloluk bedeninden 10 kilo tümör çıkardılar

Manisa'da yaşanan olayda 81 yaşındaki Nevin Alparslan karın ağrısı şikayeti ile gittiği hastanede kardında kitle olduğunun tespit edilmesi ile ameliyeta alındı. 50 kilo olan Alparslan'ın bedeninde çıkan 10 kiloluk tümör doktorları bile şok etti...

Manisa'da yaşanan ilgiç olay alınan bildilere göre 81 yaşındaki Nevin Alparslan uzun süredir karın ağrısı çekiyordu ve karnıda gittikçe büyümeye başlamıştı. Başlarda kilo aldığı düşünülen yaşlı kadın tedavi için bir çok hastaneye gitmiş ama sonuç alamamıştı. Ağrıları gittikçe şiddetlenen Alparslan son olarak Manisa 8 Eylül Hastanesine başvurdu. Burada yapılan tahlil ve muayeneler sonucu karnında bir kitle olduğu tespit edildi. Yaşlı kadın uzman bir ekip kontrolünde hemen amelşyata alındı. Yklaşık 1.5 saat süren ameliyat sonucu karnından 33 santim çapında 10 kilo 325 gram'lık bir tümör çıkartıldı. Alparslan'ın tedavisine bir süre daha hastanede devam edileceği bildirildi.

Başarılı sonuçlar elde edilen operasyonu yöneten Genel Cerrahi Uzmanı İbrahim Karataş yaptığı açıklamada; hastanın ilk geldiğinde karnında şişlik ve ağrı olduğunu ifade ederek, kendisine bu doğrultuda tetkikler yapıldığını ve sonuçlara göre tümoral kist saptadıklarını belirtti. Uzman ekibi ile birlikte hemen ameliyat kararını aldıklarını söyleyen Karataş, başarılı bir operasyon olduğunu hastanın iki gün içerisinde ayağa normal hayatına dönmesini beklediklerini ifade etti.

Karşılaşılan durumun yaşlı teyzenin ihmalinin sonucu olduğunu vurgulayan Karataş, bu boyutta bir tümör oluşumunun pek olağan bir durum olmadığını söyledi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *