» 
»
 

57 PKK’lı terörist 1 hafta içinde etkisiz hale getirildi

Haftalık bilgilendirmesinde Genelkurmay Başkanlığı, bölücü terör örgütü PKK’ya karşı sürdürülen yurt içindeki operasyonlar ve Fırat Kalkanı Harekatı ile Musul’un DEAŞ’tan kurtarılması operasyonları hakkında bilgi paylaştı. TSK, son bir haftada 57 terör örgütü PKK mensubu teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Bilgilendirmede, terör örgütü PKK’ya karşı yurt içinde kararlı mücadelenin devam ettiği belirtilirken, koalisyon güçlerine destek vermek ve sınır güvenliğini arttırmak için Suriye’nin kuzeyinde başlatılan Fırat Kalkanı Harekatının 80 gündür devam ettiği ifade edildi.

Şırnak, Hakkari, Muş ve Ağrı’nın bölücü terör örgütü mensuplarının geçiş güzergahı olarak kullandığı bazı noktalarında kış tertiplenmesini kısıtlamak, finansal kaynakları engellemek ve lider kadrosunu etkisiz hale getirmek amacıyla yapılan operasyonların sürdüğü bildirildi. Hakkari’nin Çukurca, Şemdinli, Ağrı Doğubayazıt, Şırnak merkez, Faraşin, Bestler-Dereler, Beytüşşebap, Tunceli merkez, Bali Deresi Bölgesi, Batman Sason, Bingöl merkez, Ortaçanak ve Muş Şenyayla bölgelerinde bu çerçevede orta ve büyük çaplı olmak üzere operasyonlar düzenlendi. Bu operasyonlarda terör örgütüne mensup 57 teröristin etkisiz hale getirildiği ve çok sayıda silah ve mühimmatın ele geçirildiği bilgisi verildi.

Teröristlerin telsiz konuşmalarına yansıyan bilgilere göre güvenlik güçlerinin başarılı operasyonları sonucu örgütün barınma, gıda gibi pek çok alanda büyük kayıp verdiği ortaya çıktı. Öte yandan 24 Ağustos’ta başlayan Fırat Kalkanı Harekatı çerçevesinde TSK tarafından desteklenen Özgür Suriye Ordusu, verdiği yoğun ve kararlı mücadele sonucu Azaz ve Cerablus arasındaki 16 meskun mahal ile 150 kilometrelik alanı kontrol altına aldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *