» 
»
 

6 Eylül Salı için hava durumu nasıl olacak?

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurt genelinde hava sıcaklıkları 2 ile 4 derece artış gösterecek. Ancak yurdun kuzey kesimlerinde ara ara parçalı bulutlu ve öğleden sonra ise Ardahan ve Kars çevrelerinde yerel kesimler olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar etkili olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan hava tahmin raporlarına göre, yurdun kuzey kesimleri parçalı bulutlu olacak ve öğle saatlerinden sonra ise Kars ve Ardahan'ın çevreleri ile Doğu Karadeniz'in kıyı bölgelerinde yerel kesimler olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar etkili olacak. 6 Eylül itibari ile hava durumu ise 2 ile 4 derece artacak. Diğer yerlerde ise mevsim normallerinin üzerinde seyrederken önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgâr, yurdun kuzey ve kuzeydoğu kesimlerinde, Doğu Akdeniz'in kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'nun güneybatı ve batı yönlerinden hafif ve ara ara orta kuvvette esmesi bekleniyor.

İllere göre hava sıcaklıkları ise şöyle olacak, Ankara 30 derece az bulutlu ve açık, zamanla yer yer parçalı bulutlu olması bekleniyor. İstanbul 30 derece az bulutlu ve zamanla parçalı bulutlu, İzmir 31 derece az bulutlu, açık ve zamanla parçalı bulutlu, Adana 34 derece parçalı ve az bulutlu, Konya 28 derece az bulutlu ve açık olması bekleniyor.

Antalya 30 derece az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra ise iç kesimler parçalı bulutlu, Samsun 28 derece parçalı bulutlu, Trabzon 27 derece parçalı bulutlu, Erzurum 25 derece parçalı bulutlu ve Diyarbakır ise 34 derece az bulutlu ve açık olması tahmin ediliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *