» 
»
 

6 kişiyi ezerek şehit eden tanktaki askerler tutuklandı

15 Temmuz darbe girişimi sırasında İstanbul Esenler'de kasıtlı olarak tankı halkın üzerine sürüp 6 kişiyi şehit eden ve çok sayıda kişiyi yaralayan tankın içerisindeki darbeci askerler tutuklandı.

Fethullahçı Terör Örgütü'ne bağlı olan askerlerin darbe girişimi sırasında İstanbul'da Avrupa Otoyolu Esenler mevkiinde tankı durdurmaya çalışan vatandaşların üzerine bilinçli ve kasıtlı bir şekilde sürerek 6 kişinin şehit olmasına, çok sayıda sivilin yaralanmasına neden olan Astsubay Maksut Keleşoğlu, Yüzbaşı Serdar Değirmendere ve Uzman Çavuş İdris Yeter sorgularının altından tutuklandılar.

15 Temmuz darbe girişimi gecesinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nü teslim almaya kalkışan 2 tank ve 5 zırhlı personel aracından oluşan bir takım terör örgütü üyesi asker, halkın ve polislerin mücadeleri sonrasında geri püskürtüldü. Geri çekilmek durumunda kalan tanklardan biri olan O3 Avrupa Otoyolu Esenler mevkiinde karşılarına çıkan vatandaşların üzerine bilinçli olarak üzerlerine sürmüş ve korkunç olayda 6 kişi şehit olmuş, çok sayıda kişi ise yaralanmışlardı.

Bunun üzerine polisin çalışmaları sonucunda tugay komutanlığı içerisinde bulunan tank içerisindeki Astsubay Maksut Keleşoğlu, Yüzbaşı Serdar Değirmendere ve Uzman Çavuş İdris Yeter tugay komutanlığı içerisinde kıskıvrak yakalanmışlardı. Emniyete alınan darbeci askerlerin işlemlerinin bitmelerinin ardından adliyeye sevk edildi ve gözaltındaki üç şüpheli tutuklandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *