» 
»
 

6 Ocak hava durumu tahminlerine göre İstanbul ve Ankara'ya kar geliyor

Başta İstanbul ve Ankara olmak üzere yurdun çeşitli bölgelerinde kar yağışı bugün başlayacak. İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 6 Ocak hava durumu tahminleri...

Bir iki gündür yükselen sıcaklıkların tekrar düşüşe geçeceği İstanbul ve Ankara'da kar bekleniyor. Yurdun hemen hemen tamamında bulutlu bir hava hakim olurken, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz'in batısı yağışlı geçecek. Eskişehir, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş, Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl ve Adıyaman'da da yağış beklenirken, kıyı kesimlerde yağmur şeklinde görülecek yağışlar iç kesmlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

İstanbul Avrupa yakasından başlayarak Marmara'nın güney ve doğusunu etkisi altına alacak olan kar yağışı nedeniyle akşam saatleride buzlanma ve don olayına karşı dikkatli olunması gerekiyor.

Sıcaklıklar düşecek

Marmara'da beklenen kar ile birlikte sıcaklıklarda 6 ila 8 derece düşüş yaşanacak. Ankara'da kar yağışının gece saatlerinden itibaren başlayacağı, hafta sonu ise sıcaklıkların yeniden düşeceği belirtiliyor.

Ankara'nın batı kesimlerinde gece saatleri itibariyle kar yağışı tahmin edilirken bugün sıcaklık 8 derece olarak ölçülecek. İstanbul'da aralıklı yağmurlu olacağı belirtilen hava sıcaklığı ise 11 derece. İstanbul'da kar yağışı akşam saatlerine doğru başlayacak ve Avrupa yakasında yoğun olarak görülecek. İzmir'de ise sağanak yağışlar devam ediyor. Gece saatleri itibariyle karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin edilen İzmir'de sıcaklık 14 derece civarında.

Adana'da yağmur sağanak şeklinde bekleniyor, sıcaklık 15 derece, Antalya'da il geneli gök gürültülü sağanak yağışlı 17 derece, Bursa'da öğle saatlerinden sonra kar bekleniyor sıcaklık 15 derece. Samsun ve Trabzon 18 derece ve çok bulutlu olurken, Erzurum -2 derece olarak ölçülecek. Diyarbakır'da ise sıcaklık 9 derece.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *