62 Bin TL ücretle iki ay boyunca yatacak kişiler aranıyor

Fransa'da faaliyet gösteren Tıp Enstitüsü ve Uzay Fizyolojisi Kliniği MEDES, bir araştırma için iki ay boyunca yatacak 24 erkeğe 64 bin lira ödeyecek.

Fransa'da bulunan Tıp Enstitüsü ve Uzay Fizyolojisi Kliniği MEDES ağırlıksızlık durumu olarak adlandırılan durumun astronotların vücudunda ne gibi etkiler yarattığını araştırmak içim, çalışmalar kapsamında iki ay boyunca yatacak kişiler arıyor.

Yapılan bu araştırmalar sonucunda astronotların yer yüzüne döndüklerinde vücutlarında oluşabilecek bir takım komplikasyonlar önlenebilecek. Bu bağlamda 2 ay boyunca gece gündüz yatacak deneklere araştırma merkezi tarafından 16 bin euro ödenecek. Başın hafif aşağıda olacağı yatış pozisyonu nedeni ile 60 gün olarak belirlenen sürenin daha uzun hissedilmesi de mümkün olabileceği düşünülüyor.

20-45 yaş arası erkekler arasında seçilecek 24 kişinin hiçbir sağlık probleminin olmaması ve sigara kullanmıyor olması gerekiyor. Ayrıca vücut endeksinin de 22 ila 27 arasında olması, sportif ve alerjik bir hastalığının da bulunmaması başvuru şartları arasında yer alıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *