» 
»
 

688 sayılı KHK ile 416 kişi göreve iade edildi

Yeni Kanun Hükmünde Kararname yayımlandı. Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanan 688 sayılı KHK ile 416 kişi görevine iade edildi.

Resmi Gazete'de yayımlanan yeni KHK ile ihraç değil göreve iade yapıldı. 688 sayılı yeni KHK ile 416 kişi görevlerine iade edildi. Kamuda görevine iade edilen 416 kişinin 95'i İçişleri Bakanlığı'ndan, 15'i Adalet Bakanlığı'ndan, 83'ü Sağlık Bakanlığı'ndan, 24'ü Eminyet Müdürlüğü'nden ve 76'sı Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan oldu. Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanan 688 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 416 kişi kamudaki görevlerine iade edilirken yeni KHK ile ihraç edilen isimler listesi yer almadı.

10 gün içinde göreve başlamaları gerekiyor
Görevlerine iade edilenlerin 10 gün içinde göreve başlamaları gerekiyor. Bu sürede göreve başlamayanlar çekilmiş sayılacak. Göreve başlayanlara, kamu görevinden çıkarıldıkları tarihten göreve başladıkları tarihe kadar geçen süreye tekabül eden mali ve sosyal hakları ödenecek. Bu kişiler, kamu görevinden çıkarılmalarından dolayı herhangi bir tazminat talebinde bulunamayacak. Söz konusu personelin görevlerine iadesi, kamu görevinden çıkarıldıkları tarihte bulundukları yöneticilik görevi dışında öğrenim durumları ve kazanılmış hak aylık derecelerine uygun kadro ve pozisyonlara atanmak suretiyle de yapılabilecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *