» 
»
 

7 Aralık Çarşamba yurtta hava nasıl olacak?

Yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklıkları yurt genelinde 3 ile 6 derece azalıyor. Ülkenin doğu ve kuzey kesimleri parçalı, yer yer çok bulutlu olurken, Marmara'nın doğusu, Orta ve Batı Karadeniz, Doğu Karadeniz'in kıyıları, Artvin, İstanbul ve Ardahan çevreleri, Kırklareli'nin kıyı kesimlerinin yağışlı olması bekleniyor. 7 Aralık güncel hava durumu ayrıntılarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve diğer kesimlerin ise yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Marmara'nın doğusu, Orta ve Batı Karadeniz, Doğu Karadeniz'in kıyıları, Artvin, İstanbul, Ardahan'ın çevreleri, Kırklareli'nin kıyı kesimlerinin yağışlı geçmesi bekleniyor. Diğer kesimler ise az ve parçaloı bulutlu olacak. Yağışların akşam saatlerinden sonra Trabzon'un ve Giresun'un doğusu, Rize ile Artvin'in çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Maramara ve kıyı kesimlerinde yağmur, iç kesimlerde akşam saatlerinden itibaren Karadeniz'in kıyı kesimlerinde de karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

7 Aralık Çarşamba güncel hava durumu şöyle, Anlara 6 derece az bulutlu ve açık, İstanbul 10 derece parçalı ve zamanla çok bulutlu, öğle ile akşam saatlerinde yağmurlu olacak. İzmir 14 derece parçalı ve az bulutlu, Adana 18 derece parçalı ve az bulutlu, Antalya 20 derece parçalı ve az bulutlu, Samsun 10 derece parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmur, zamanla karla karışık yağmur, iç kesimleri ise kar yağışlı olacak.

Trabzon 8 derece parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve iç kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle doğu ilçelerde kuvvetli olarak görülmesi bekleniyor. Erzurum -3 derece parçalı bulutlu, Diyarbakır 10 derece parçalı ve az bulutlu olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *