» 
»
 

70 kilo veren kadının resmen hayatı değişti

Samsun'da 146 kilodaki Filiz Kavçakallı geçirdiği obezite cerrahisi ameliyatı sonrasında tam 70 kilo vererek 76 kiloya düştü. Aşırı fazla olan kilolarından kurtulan Kavçakallı, verdiği kilolar sonrasında artık yemek yemeyi değil yemek yapmayı sevdiğini belirterek, hayatının tamamen değiştiğini söylüyor.

50 yaşındaki Filiz Kavçakallı 176 kiloda iken fazla kiloların kendisinde yarattığı dezavantajlardan dolayı şikayetçiydi. Uzun zaman içerisinde denediği türlü diyetler ve çeşitli kilo verme yöntemlerinin kendisinde bir işe yaramadığını söyleyen Kavçakallı obezite cerrahisi ameliyatı olmaya karar verdi. 50 yaşındaki kadın, kilolarından dolayı artık hareketlerinin kısıtlandığını, artık yürüyemeyecek hale geldiğini ve rahat nefes alamadığını söylüyordu. Annesini 10 ay öncesinde kaybeden Kavçakallı, annesinin vefat etmeden önce kendisinden son isteğinin zayıflaması olduğunu dile getirdi. Bunun üzerine annesinin isteğini yerine getirmek ve eski sağlığına kavuşmak amacıyla obezite cerrahisi ameliyatına karar veren Kavçakallı, Doç. Dr. Recep Aktimur'un başarılarını çevresinden duyuyordu. Bunun üzerine Dr. Aktimur'a gittiğinde kendisine güven verdiğini hissederek kesin bir kararla ameliyat olmak istedi. 8 ay öncesinde obezite cerrahisi ameliyatı olan Kavçakallı, 146 kilodan 76 kiloya inerek 70 kilo verdi.

Dr. Aktimur'a güvenerek çok doğru bir karar verdiğini belirten Kavçakallı, fazla kilolarından obezite cerrahisi ameliyatı sayesinde kurtulduğunu ve artık özgürce hareket ettiğini dile getirdi. Emekli olduktan sonraki tek hayalinin ev yemekleri yaptığı bir lokanta açmak olduğunu ve onu da kilolarını verdikten sonra kısa bir zaman önce açtığını ifade etti. Kavçakallı, artık yemek yemeyi değil yemek yapmayı sevdiğini, bu günlere gelmesindeki en büyük desteği veren kişinin doktoru Aktimur olduğunu ve ona teşekkürlerini sunduğunu belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *