» 
»
 

71 bin personel ile 'Huzur' operasyonu Türkiye genelinde başlatıldı

Türkiye genelinde "Huzur Türkiye-4" operasyonu başlatıldı. Operasyona Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlıklarına bağlı ekipler katıldı. Operasyonda 13 bin 92 ekip 71 bin 284 personel 7 bin 266 noktada görev aldı.

Türkiye genelinde "Huzur Türkiye-4" operasyonu başlatıldı. Operasyona Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlıklarına bağlı ekipler katıldı. Operasyonda 13 bin 92 ekip 71 bin 284 personel 7 bin 266 noktada görev aldı. Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı bünyesinde oluşturulan ekiplerle operasyonlarda şüpheli kişi ve araçların yakalanması, suçluların takip edilmesi güven ve huzur ortamının sürekliliğinin sağlanması için 81 İl'de polis, jandarma ve sahil güvenlik ekipleri eş zamanlı baskınlar düzenledi. Operasyona terör ile mücadele, çevik kuvvet, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele ekipleri, özel harekat, trafik, uyuşturucuyla mücadele, deniz ve hava ekipleri, Jandarma Genel Komutanlığına bağlı özel timler, Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı özel ekipler katıldı.

81 il'de eş zamanlı yürütülen operasyonlarda 13 bin 92 ekip yer aldı. 71 bin 284 personel ile 371 dedektör polis köpeği de yine uygulamanın içine dahil oldu. Başta şehir giriş ve çıkışları ile şehir merkezlerinde 7 bin 266 noktada şüpheli kişiler ve araçlar durdurularak üst arama, kimlik kontrolü, gbt ve plaka sorgulamaları yapıldı. Operasyonlar ile ilgili gelişmeleri Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok , Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Sahil Güvenlik Komutanı Vekili Tuğamiral Bülent Olcay an ve an Emniyet Genel Müdürlüğü Koordinasyon Merkezi'nden canlı takip etti.

Başta Balıkesir, Mersin, Afyonkarahisar, Diyarbakır ve Eskişehir olmak üzere görevli personeller canlı bağlantılarla Koordinasyon merkezine bilgi akışını yürüttüler. Bunların dışında çeşitli illerde de gerçekleştirilen operasyonlar yine koordinasyon merkezine canlı bağlantılarla iletildi. Yapılan operasyonlar doğu illerinde yol çevirmeler ve batı illerinde umuma açık mekanlarda yürütüldü. Yoldaki çevirmelerin halen devam ettiği öğrenildi. Başarılı bir operasyon yürüten ekipler sürekli toplantı halinde oldular. Koordinasyon Merkezi'ndeki toplantılara Emniyet Genel Müdür Yardımcıları Mehmet Akdeniz, Adem Çakıcı, Servet Yılmaz, Ali Baştürk ve daire başkanları da iştirak etti.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *