» 
»
 

72 kişinin alınacağı duyuruldu, 518 kişi başvurdu

Çanakkale Bayramiç İlçesinde Bayramiç Belediyesi ve Bayramiç Orman İşletme Müdürlüğü bünyesinden çalıştırılmak üzere Türkiye İş Kurumu (İŞ-KUR) kanalından 72 kişinin alınacağı duyurulan ilana 518 başvuru oldu.

Çanakkale Bayramiç İlçesinde Bayramiç Belediyesi ve Bayramiç Orman İşletme Müdürlüğü bünyesinde çalıştırmak için 72 kişinin alınacağını Türkiye İş Kurumu (TÜRK-İŞ) kanalıyla duyuruldu. 72 kişiyle sınırlandırılacak istihdam için 518 başvuru yapıldı. Gerçekleşen 518 başvuru üzerine Noter huzurunda çekiliş yapıldı. Çekiliş sonucu 72 kişi yeni işiyle tanışırken, ilginç durumlarda ortaya çıktı. Alınan bilgilere göre Türkiye İş Kurumu (İŞ-KUR) yaklaşık 5.5 ay önce işçi alımı ilanını yayınladı. İşçiyi talep eden kurumlar ise Bayramiç Belediyesi ile Bayramiç Orman İşletmesi Müdürlüğüydü. Sadece Bayramiç Belediyesi'ne yapılan başvuru sayısı 126 oldu. Çekilen kura sonrası 50 kişi işe alındı. En çok başvuru ise Bayramiç Orman İşletmesi Müdürlüğü'ne yapıldı. Orman İşletmesi Müdürlüğü'ne ise alınacak 22 kişi için 392 kişi iş başvurusunda bulundu. Yapılan kura çekiminin ardından 22 kişi işe alınırken zaman zaman izdihamlarda yaşandı. 

KURA ÇEKİMİNDE SALON ALMADI

Türkiye İş Kurumu tarafından Bayramiç Belediyesi ve Bayramiç Orman İşletme Müdürlüğü'ne yapılan rekor başvurularda kura sırasında zaman zaman izdiham yaşanırken, kura çekiminde bulunmak için gelen onlarca kişiyi salon almayıpca çoğu da bina dışında beklemek zorunda kaldı. Yapılan kura çekimlerinde Belediyeye 50 kişi işe girerken, Orman İşletme Müdürlüğü'ne ise 22 kişi işe girdi. İşçilerin sezonluk alındığı bilgisi edinildi. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *