» 
»
 

780 Hakim ve Savcının yerleri değişti

HSK 1. Dairesince tamamlanan yaz kararnamesine göre, 780 hakim ve savcının yeri değiştiği belirtilirken, bazı illerdeki başsavcılar görevden alınırken bazılarının da yerleri değiştirildi.

Yapılan son düzenleme sonrasında yeni yapısı oluşumunu tamamlayan Hakimler ve Savcılar Kurulu, adli ve idari yargıdaki hakim ve savcılarla ilgili yaz kararnamesinde oluşan son taslak tamamlandı. Yeni kararname neticesinde 780 hakim ve savcının yerinin değiştiği belirtildi. Şu anda il başsavcı ve Ağır Ceza Mahkemesi başkanı ve başsavcı olarak görev yapan kamu çalışanlarının da görevden alındığı öğrenildi.

Adalet Bakanlığı Müsteşarı ve aynı zamanda HSK üyesi Kenan İpek Twitter hesabından bir duyuru yaptı. Kararname ile İstanbul Çağlayan Adliyesi ve Anadolu Adliyesi'nde görev yapan başsavcı vekillerinin sayısında düşü oldu. İstanbul'da Bakırköy Başsavcısı ve Anadolu Cumhuriyet Başsavcısının da görev yerleri değiştiği bilgisi gelirken, HSK'nın son yaz kararnamesine göre 32 ilin başsavcısı da değişikliğe uğradı.

Gelen ilk bilgilere göre, Afyon, Kayseri, Bursa ve Tekirdağ Başsavcılarının görev yerleri değişti.

HSK’dan yapılan açıklama şu şekilde:

Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Daire Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, ''2017 yılı yaz kararnamesine ilişkin çalışmalar, 03 Temmuz 2017 tarihi itibarıyla sonuçlandırılarak karara bağlanmıştır. Meslektaşlarımızın görev yerlerinden ayrılmalarına ilişkin tebligatlar daha önce ilân edilen takvim doğrultusunda gönderilecektir.

Kararnameye ilişkin yeniden inceleme talebi olanların, durumlarının bir an önce kesinleştirilmesini sağlamak amacıyla, tebligat yapılmasını beklemeksizin taleplerini en geç 10 Temmuz 2017 tarihi mesai bitimine kadar UYAP personel ekranından “Atanma Talep Formu” nun açıklama kısmını doldurmak suretiyle yapmaları gerekmektedir. Ayrıca fiziki olarak dilekçe göndermelerine gerek bulunmamaktadır. Ataması yapılan meslektaşlarımıza yeni görev yerlerinde başarılar diler, kararnamelerin meslektaşlarımızın ailelerine, yargı teşkilatına ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederiz.'' denildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *