» 
»
 

8 Aralık Perşembe hava nasıl olacak?

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey kesimleri parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu ve Orta Karadeniz'in kıyıları, Gümüşhane ile Ardahan'ın çevrelerinin ise kala karışık yağmurlu ve kar yağışlı geçmesi bekleniyor. 8 Aralık hava durumu illere göre ayrıntılarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, hava sıcaklıkları yurt genelinde 2 ile 5 derece azalacak. Yurdun kuzey kesimleri parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu ve Orta Karadeniz'in kıyıları, Ardahan ve Gümüşhane'nin çevrelerinin karla karışık yağmurlu ve kar yağışlı olacağı tahmin ediliyor. Yağışlar, sabah saatlerinde Trabzon, Giresun, Rize ve Artvin'de yoğun oplmak üzere karla karışık yağmurlu ve kar yağışlı olacak. Sabah ile gece saatlerinde ise iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus hadisesi bekleniyor.

8 Aralık illere göre hava durumu ise şöyle, Ankara 3 derece az ve parçalı bulutlu, İstanbul 8 derece çok bulutlu, zamanla parçalı ve az bulutlu, İzmir 10 derece parçalı ve az bulutlu olacak. Adana 16 derece parçalı ve az bulutlu, Antalya 19 derece parçalı ve az bulutlu, Samsun 6 derece parçalı ve çok bulutlu, kar yağışlı olması bekleniyor.

Trabzon 4 derece çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı olması bekleniyor. Öte yandan yerel kesimlerde kar yağışları yoğun olacak. Erzurum 12 derece parçalı ve çok bulutlu, Diyarbakır 5 derece az bulutlu ve açık olması tahmin ediliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *