» 
»
 

8 bebeğini kaybetti ve 16 sene sonra anne oldu

Şanlıurfa'da eşi ile akraba olan ve kan uyuşmazlığı nedeninden dolayı 8 bebeğini de anne karnında iken kaybeden kadın, 16 sene sonra bebeğini kucağına aldı ve annelik duygusunu tekrar yaşadı.

Akraba evliliklerinin yaygın olduğu Doğu Anadolu'nun bir ili olan Şanlıurfa'da, akrabası ile evlenen kadın kan uyuşmazlığı probleminden dolayı 8 kez anne olma hevesi kursağında kaldı. 8 kez bebeğini karnında iken kaybeden acılı kadın, tam 16 sene sonra bebeğini kucağına aldı ve mutluluktan gözyaşlarına boğuldu.

20 sene önce akrabası Yayla Ak ile evlenen Zeliha Ak çifti evliliklerinin ilk senesinde çocuk sahibi olmayı denediler. İlk bebekleri bir kız çocuğu olan çiftin üç sene sonrada bir erkek çocukları dünyaya geldi. Üçüncü kez bebek sahibi olmak isteyen anne Zeliha, bebeği daha anne karnında iken hayatını kaybetti ve bu tam 8 kez tekrarladı. Her defasında hayal kırıklığı yaşayan Zeliha ve Yayla çifti bunun nedenini öğrenmek için doktora başvurdular. Tekrar tekrar bebeğini anne karnında kaybeden kadın bu kez doktorların kan uyuşmazlığı probleminden dolayı ve yeni doğacak bebeklerinin kan grubunun değiştirilmesinin ardından bu kez tam 16 sene sonra bebeklerini kucaklarına aldılar.

Kan uyuşmazlığından dolayı 8 çocuğunu karnında kaybeden kadın, bu kez tarifi imkansız bir mutlulukta olduğunu söyledi. 16 sene sonra bu duyguyu yaşamalarına aracı olan Kadın Doğum Uzmanı Mehmet Aytaç Yüksel doktoruna teşekkürlerini sundu. Son bebeğini de kan uyuşmazlığından dolayı kaybedeceği ve artık umudunun tükendiğini söyleyen kadın, Şanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi'ndeki uzman doktorlara emeklerinden dolayı teşekkür ettiğini söyledi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *