» 
»
 

8 Yaşında erken yaşlanma hastalığına yakalandı!

8 Yaşında ailesi ile Suriye'den Batman'a göç eden minik Mehmet Adem, erken yaşlanma hastalığına yakalandı.

Ülkelerindeki savaşlar nedeni ile canları tehlikede olan Abdülmecit ailesi, Suriye'den Batman'a göç etti. Ailenin üç çocuğundan en büyüğü olan Mehmet Adem henüz 8 yaşında, fakat yakalandığı erken yaşlanma hastalığından dolayı yaşıtlarından daha farklı görünüyor. Hastalığın dış görünüşünü değiştirmesinin ardından küçük çocukla kimse arkadaşlık kurmuyor. Bu durum onu çok üzüyor. Yerel bir gazetede haberi çıkan küçük Mehmet Adem'e gazete sahibi Uğur Kapuci, onun en büyük hayallerinden birisi olan bitikleti alarak ona hediye ediyor ve bu yardımsever hasta çocuğun yüzünü güldürmeyi başarıyor.

Batman'a anne-babası ve iki kardeşi ile derme çatma bir evde yaşayan 8 yaşındaki Mehmet Adem, 20 kilo ve 8 yaşında. Fakat yakalandığı erken yaşlanma hastalığından dolayı küçük çocuk olduğu yaştan çok daha fazlasını gösteriyor. Yüzündeki kırışıklıklardan dolayı diğer çocuklardan farklılık gösterdiği için hiç bir çocuk onunla oynamıyor ve arkadaşlık kurmuyor. Doktor doktor gezen üzüntülü aile Mehmet Adem için henüz bir çare bulamamış durumda. Çocuğunun gün geçtikçe gözleri önünde yaşlanıyor olması ve bununla beraber solunum sıkıntısı çekiyor olması aileyi kahrediyor. Onun bu durumunu haber yapan yerel bir gazetenin sahibi olanların farkına varıyor ve Mehmet Adem'e onun hayali olduğu için bir bitiklet hediye ediyor. Bu durum onu her ne kadar sevindiriyor olsa da yine de onun en büyük hayali yaşıtları gibi görünmek, onlarla oyunlar oynamak.

Aile çocuklarının bu durumuna ellerinden geleni yapmakta olduklarını fakat pek de maddi durumun elverişli olmamasından dolayı yeteri tedaviyi yaptıramadıklarını dile getiriyor. Çocuklarının yaşlanmasına ve solunum sıkıntısı, nefes alıp vermekte zorlandığını görmelerinin onları çok üzdüğünü, arkadaşlarının olmamasından dolayı, çocukları oynarken gördüğünde Mehmet Adem'in bir köşede hep ağlıyor olduğunu belirterek, yardımseverlerden oğlu Mehmet Adem için yardım istiyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *