8 yaşındaki Muhammed ilkokulu bitirdi!

İzmir'de 2 yaşında okuma yazmayı öğrenen 8 yaşındaki Muhammed Hakan Nayiş, karne mutluluğunu yaşayarak yaşıtlarından önce ilkokulu bitirdi.

İzmir'in Göztepe İlçesinde yaşayan 8 yaşındaki Muhammed Hakan Nayiş, başarısı ile herkesi şaşırttı. 2 yaşında okuma yazmayı öğrenen, daha oturmadan yürümeye başlayan Muhammed, Misak-ı Milli Ortaokulu'nda üstün başarısı nedeni ile kendisinden yaşça büyük öğrenciler ile eğitim görüyor.

Zekası, sorduğu soruları ve yaptığı buluşları ile öğretmenlerini şaşırtan 8 yaşındaki Muhammed'in IQ zeka seviyesi de dünyada binde birlik dilim olan 160 olarak çıktı. Devletin zeka seviyesi üstün öğrencilere tanıdığı bütün imkânlardan faydalanan ve özel bir okulu tercih etmeyen küçük Muhammed, yaşıtlarından daha önce ilkokulu bitirdi.

Karnesini Okul Müdürü Ergün Bayram'dan alan Muhammed, 4 yaşında iken anaokuluna başladığını ve birinci sınıfa atladığı dile getirdi. Kendisinden 2-3 yaş büyük arkadaşları ile eğitim gördüğünü belirten Muhammed, onlarla daha iyi geçindiğini ve problem yaşamadığını söyledi.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *