» 
»
 

80 bin görevliyle 81 ilde güven ve huzur denetimi yapılıyor

Türkiye genelinde 80 bin görevliden oluşan Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekibi "güven ve huzur" denetimleri yapıyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü Medya-Halkla İli·şki·ler ve Protokol Dai·re Başkanlığı tarafından verilen bilgilere göre, 81 ilde koordineli bir şekilde uygulama başladı. Sabit yol uygulaması ve umuma açık yer uygulaması şeklinde 2 aşamalı olarak uygulanan denetimleri İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Jandarma Genel Komutanı Yaşar Güler ve Sahil Güvenlik Komutanı Bülent Olcay canlı bağlantılarla takip ediyor.

Denetimler 13 bin 966 ekipte 80 bin 88 görevli, 17 hava aracı, 71 deniz aracı, 417 dedektör köpeği ile gerçekleştiriliyor. Emniyet Genel Müdürlüğü Koordinasyon Merkezinden takip edilen uygulamalarda amacın "temel insan haklarına saygılı, özgürlük ve güvenlik dengesine önem veren bir yöntemle mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması ve suç işleme düşüncesindekilerin caydırılması, aranan kişi ve araçların yakalanması" olduğu duyuruldu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *