» 
»
 

81 ilin emniyet müdürlüklerine uyarı yazısı gönderildi

Terör örgütü PKK/KCK üyelerini provoke eden FETÖ mensuplarının İmralı ve HDP’ye saldırı planladığı yönünde gelen istihbarat neticesinde Emniyet, il emniyet müdürlüklerini uyardı.

PKK/KCK üyeleri ile Alevi vatandaşları provoke etmek suretiyle ülke içerisinde kaos oluşturma çabasında oldukları yönünde haklarında istihbarat bulunduğu belirtilen Fetullahçı Terör Örgütü mensuplarına karşı 81 ilin emniyet müdürlükleri uyarı yazısı gönderildi. FETÖ/PDY yapılanması içerisindeki askeri unsurlarca İmralı Cezaevi’nin askeri hava araçları ile tahrip edileceğinin planladığı bilgisinin yer aldığı uyarı yazısında, ayrıca HDP milletvekilleri ya da yöneticilerine yönelik saldırı gerçekleşmesi durumunda sokakta darbe girişimine karşı bulunan vatandaşlar ile PKK/KCK terör örgütüne müzahir kişilerin karşı karşıya gelebileceği bilgisi de yer aldı. Böyle bir durumun vuku bulmaması için ise gerekli tedbirlerin alınması istendi.

Alevi vatandaşları provoke etmek için darbe girişiminde başarılı olamayan FETÖ/PDY’nin özellikle sosyal medyayı kullandığı belirtilirken, bilgi kirliliği oluşturdukları bildirildi. 15 Temmuz darbe teşebbüsünden sonra halkı korku ve paniğe sevk etme amaçlı bu tür çalışmaların yapıldığını ifade eden yetkililer, asılsız mesaj ve paylaşımlara itibar edilmemesi konusunda uyarıda bulundu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *