» 
»
 

82 yaşındaki Fatma nineye cami nöbeti cezası!

Manisa’nın Soma ilçesinde yaşamakta olan 82 yaşındaki Fatma Sazan, evinin önünde meydana gelen kavgayı engellemek isterken değnekle bir kişiye vurması sebebi ile cezaya çarptırılan Fatma nine her gün cami nöbeti tutuyor.

Alınan bilgilere göre olay Manisa'nın Soma ilçesi Karamanlı Mahallesi'nde meydana geldi. 13 Şubat 2014 tarihinde yaşanan olayda 82 yaşındaki Fatma Sazan'a, evinin önündeki meydana gelen bir kavgaya son vermek isterken elindeki değnekle bir kişiye vurarak yaraladığı gerekçesi ile 5 ay hapis cezasına çarptırıldı. Sonrasında Fatma Sazan’ın hapis cezası 3 bin liralık para cezasına çevrildi. Ancak Sazan’ın ödeme gücü almaması dolayısı ile yaşlı kadının cezası kamu görevi cezasına çevrildi.

Yaklaşık 5 aydır her gün soğuk havada 4 saat cami nöbeti tutmak zorunda kalan Karamanlı Mahallesi'ndeki evinden çıkıp güçlükle yaklaşık 500 metre ilerideki İlim Işıktır Camisi'ne giderek nöbetini tutmaya başladı.

Sazan yaşlı gözlerle yaşadıklarını anlatarak, evinin önünde, komşusu olan iki komşu aile arasındaki kavgayı ayırmak için dışarı çıktığını, bu sırada da elimdeki değneği kullandığını ancak değneğinin istemeden de olsa birinin başına çarpıp, yaralanmasına neden olduğunu ifade etti.

Her şeyin bir kaza olduğunu ve suçsuz olduğunu kaydeden Fatma Sazan. Cezasının 10 Mart'ta biteceğini çok soğuk havalarda dahi cami avlusunda beklediğini. Bu yaşına kadar karakol bile görmemiş olmasına karşın başına bunların geldiğini, her gün cami imamı tarafından denetlendiğini ve imza attığını söyledi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *