» 
»
 

82 yaşındaki yaşlı kadını yardım bahanesiyle dolandırdılar

Aksaray'da yaşanan insanlık ayıbı olayda seksen iki yaşındaki yaşlı kadın kimliği henüz belirlenemeyen kişiler tarafından dolandırıldı...

Aksaray'a bağlı Hacılar Harmanı Mahallesi 5860 sokakta yaşanan olayda alınan bilgilere göre; Kimliği belirsiz elli yaş civarlarında iki şahıs seksen iki yaşınadaki Sultan Altındal adındaki yaşlı kadının ikamet ettiği müstakil evin bahçesine girdiler.  O esnada bahçede oturan Altındal'a yardım edeceklerini ifade ederek bir şahsı sordular. Yardım edecekleri kişiye vermesi için kendisine önce 200 TL veren dolandırıcılar daha sonra bu para çok ama bizde bozuk yok sen bize 50 tl ver deyip kadından para istediler. Onlara inanan yaşlı kadın son parası olan 50 TL'yi kendilerine verdi. Kadının verdiği 50 TL'yi ve önceden verdikleri 200 TL'yi de alan şahıslar geldikleri arabaya binerek gözden kayboldular. Yaşlı kadın olayın şokunu atlattıktan sonra durumu komşularına anlattı. İhbar üzerine olay mahaline gelen ekipler  Sultan Altındal'ın ifadesiyle dolandırıcıların eşgallerini belirleyen polis ekipleri geniş çaplı soruşturma başlattı.

Polis ekiplerine olayı anlatan yaşlı kadın ifadesinde; bahçede otururken selam vererek iki kişinin içeri girdiğini, Ayşe isminde bir kadını sorduklarını kendisinin de burada öyle biri olmadığını ifade etti. Kendisini dolandıran şahısların Almanya'dan geldik dediklerini söyleyen Yaşlı kadın bana 200 TL verdiler sonra ona 200 TL çok olur sen bize 50 TL ver ona yardım edelim diyerek parasını aldıp gittiklerini belirtirken o benim ekmek paramdı diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *