» 
»
 

83 terörist son bir haftada etkisiz hale getirildi

Genelkurmay Başkanlığından terörle mücadele operasyonlarında 12 Ekim ile 20 Ekim tarihleri arasında 83 teröristin etkisiz hale getirildiği ve operasyonlarda 7 bomba yüklü aracın imha edildiği bildirildi.

Genel Kurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, yurt içinde bölücü terör örgütüne yönelik operasyonların devam ettiği bildirildi. Konu ile ilişkili olarak 12 Ekim ile 20 ekim tarihleri arasında bölücü terör örgütünün finansal kaynaklarından uyuşturucu üretim ve ticaretine yönelik düzenlenen operasyonlara ağırlık verildi. Diyarbakır'ın Dicle ve Silvan ilçelerinde, Hakkari'nin Yüksekova, Şemdinli ilçelerinde, Şırnak merkez ve Beytüşşebap ilçelerinde ve Siirt'in Doğanköy bölgesinde geniş çaplı operasyonlar düzenlendi.

Düzenlenen operasyonlar kapsamında 83 terörist etkisiz hale getirildi ve bir havan, 3 doçka uçaksavar, 68 el yapımı patlayıcı, biksi makineli tüfek, 2 keskin nişancı tüfeği, 2 roketatar, 43 piyade tüfeği, 5,5 ton amonyum nitrat, 5 antitank mayını, 90 tüp, bomba yapımında kullanılan fünye, kablo ve patlayıcı ele geçirildi. Öte yandan bölücü terör örgütünün eylem hazırlığında bulundurduğu siviller ve güvenlik güçlerine karşı kullanılmak üzere hazırlanmış olan 7 bomba yüklü araç, Mardin Savur'da, Diyarbakır Lice'de imha edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *