» 
»
 

85 yaşındaki adamı evlenme vaadiyle dolandıran kadın yakalandı

Samsun'da 85 yaşındaki Kazım Üstündağ'ı evlenme vaadi ile dolandırmaya çalışan 61 yaşındaki Rabia D., aldırdığı altınlarla kaçarken jandarmaya yakalandı.

Samsun'un Tekkeköy İlçesi Yağbasan Mahallesi'nde yalnız yaşayan 85 yaşındaki Kazım Üstündağ, evlenmek istediğini bir tanıdık vasıtasıyla öğrenen Azeri uyruklu hemşire 61 yaşındaki Rabia D., Samsun'a Kahramanmaraş'tan gelerek yaşlı adamın evine gidip, eşi ile ayrıldığını ve kendisi ile evlenmek istediğini söyledi. Üstündağ ise bu durumu kabul etti ve Rabia D. Üstündağ'ın evine yerleşti. Bu esnada Tekkeköy İlçesi Büyüklü Jandarma Karakolu ekipleri yaşlı adamın yanına, evlenmek için gelen Rabia D.'nin geldiğini öğrenip, dolandırıcılık olabileceği ihtimali üzerine evi ara ara kontrol etmeye başladı.

Yaşlı adam evlilik hayali kurduğu kadına, 2 adet altın bilezik, 1 altın küpe, 2 adet altın yüzük aldı. Kazım Üstündağ, altınlar ve 500 lira parayı alıp şüpheliye verdikten sonra evlenme işlemlerini başlatmak istediğini dile getirdi. Rabia D. ise nüfus cüzdanını Malatya'da kaybettiğini ve girip oradan çıkarması gerektiğini daha sonra evlilik işlemlerini başlatabileceklerini söyledi. Bunun üzerine Altındağ, kadından altınları bırakmasını söyledi. Şüpheli kadın altınları bıraktığını söyleyerek evden ayrıldı ve Tekkeköy otogarına gitti. Kontrole gelen jandarma ekipleri ise kadını bulamadı.

Üstündağ, kadının nüfus cüzdanı çıkarmak için Malatya'ya gideceğini ve altınları evde bıraktığını söyledi. Jandarma yaptığı aramalarda altınları bulamadı ve otogara gidip Rabia D. isimli kadını otobüste yakalayarak gözaltına aldı. Çantasında yapılan aramalarda, Üstündağ'a ait altınlar ve para ele geçirildi. Jandarmanın yaptığı soruşturma esnasında, Rabia D.'nin evli olduğu ve evlenme vaadi ile üç ayrı dolandırıcılık suçundan sabıkası bulunduğu ortaya çıktı.

Jandarmadaki işlemleri tamamlanan Rabia D. bugün adliyeye sevk edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *