» 
»
 

86 yaşındaki Ali dede askere çağrıldı!

Bu kadar da olur mu demeyin ama Yalova’da ikamet eden 86 yaşındaki Ali dede asker kaçağı olarak görüldüğü için askere çağrıldı ve şimdi yanlışlığın düzeltilmesini bekliyor. Ali Çelik dilekçe verdi ve şimdi yanlışlığın düzeltilmesini bekliyor.

Ali Çelik Yalova’nın Çiftlikköy ilçesinde yaşamakta olan 86 yaşında bir dedemiz. 3 çocuğu ve 7 torunu olan Ali dede, askerliğini yapmış olmasına rağmen yoklama kaçağı göründüğü için askere çağırıldı. Vatani görevini Kars ve Ardahan’da Kore Savaşı döneminde yaptığını belirten Çelik, bu hatadan dönülmesi için Yalova Askerlik Şubesi Başkanlığı’na başvurdu.

1950 ve 1952 yılları arasındaki dönemde Kars'ta bulunan 3. Ordu 14. Tümen 246. Piyade Alayına bağlı Karargah Bölüğünde askerliğini yaptığını belirten Ali dede, yakalanmaya geldiğinde neye uğradığını şaşırdığını ifade etti. Antalya’da ailesiyle birlikte geçen ay şaşkınlık yaşadıkları olayı anlatan Ali Çelik, otelde bulundukları sırada 3 polis memurunun gelerek asker kaçağı olduğunu söylediklerini ve kendisini yakalamak için geldiklerini ifade etti. Başına gelen olayın çok zoruna gittiğini anlatan Çelik, vatani görevini yaptığı halde 86 yaşında yaşlı bir adamın asker kaçağı olarak aranmasının ne kadar üzücü olduğunu dile getirdi.

Yapılan hatanın düzeltilmesi için dilekçe ile Yalova Askerlik Şube’ye başvuran Çelik, Antalya’da da polis merkezinde ifade verdiğini ve dilekçeyle başvurusunu Yalova’ya dönünce gerçekleştirdiğini de belirtti. Ali Çelik yanlışın bir an önce düzeltilmesini istedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *