» 
»
 

87 yaşındaki büyükannesini kaçıran toruna 10 sene hapis!

Amerika Washington'da 87 yaşındaki büyükannesini arabanın bagajına koyup kaçıran torun ve arkadaşı 10'ar sene hapis cezasına çarptırıldı.

Amerika'nın Washington eyaletinin Kennewick kasabasında geçen sene kasım ayında şok edici bir olay meydana gelmişti. Bu şaşırtıcı olayda 17 yaşındaki Dyllan K. Martin ve onun aynı yaştaki arkadaşı Billy J. Underwood, saldırıp öldürmeyi planladıkları ve Dyllan K. Martin’in büyükannesi olan 87 yaşındaki büyükannesini arabalarının bagajına koyup tam 6 saat boyunca sürmeleri üstüne bir de elleri kolları bağlı 6 saat arabanın bagajında kalmış olması resmen kan dondurdu. Gençler ehliyetleri bile olmadıkları halde saatlerce araç kullanmışlar ve bagajdaki yaşlı kadını kaderine mahkum etmişlerdi ki Oregon eyaletindeki bir marketten alış-veriş yapmak için indikleri sırada, yaşlı kadın ellerini mucize eseri çözerek bagajdan çıkmıştı. Torunu ve onun arkadaşı yakayı ele vermişlerdi.

Durumun polise intikal etmesinin ardından mahkemeye çıkartılan 2 arkadaş 10’ar yıl hapis cezasına çarptırıldılar. Cezaları boyunca özür dilediler. 87 yaşındaki büyükanne Hazel Abel açıklamalarında ise onların, kendisine olan davranışından dolayı çok üzgün olduğunu ve herkesin öfkesinin dinmediğini, hapiste kalarak daha güvende olacaklarını söyledi. Üçüncü bir sanığın açıklamalarında ise, gençlerin yaşlarından dolayı devlete zorunlu hizmet etmeleri cezası verilmesi gerektiğini söyledi. Her iki gence de hem adam alıkoyma, kaçırma hem de ehliyetsiz araç kullanma cezalarından dolayı 10’ar yıl hapis kararı verildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *