» 
 

89. Oscar Ödülleri skandala imza attı

En iyi film ödülünün yanlış açıklandığı 2017 Oscar Ödül Töreni'nde daha sonra hata düzeltildi ancak yaşananlar büyük bir skandal olarak yorumlandı.

Bu yıl 89'uncu kez hazırlanan Akademi Ödülleri sahiplerini buldu ancak yaşanan bir karışıklık büyük bir skandala neden oldu. 2017 Oscar Ödül Töreni'ne En İyi Film açıklanacağı sırada zarfların karışması damga vurdu. Warren Beatty Faye Dunaway tarafından açıklanan en film ödülü önce La La Land oldu. Bütün ekibin sahneye çıkmasının ardından ise herkes şoka uğradı. Ekibin tek tek konuşmalarını yapması sonrası yapımcı Fred Berger'in konuşma yapacağı sırada zarfların karıştığı açıklandı. Diğer yapımcı Jordan Horowitz ise bu hatayı düzeltmek için Moonlight ekibine seslendi ve ödülü kazananların onlar olduğunu açıkladı. Tüm izleyicilerin şaka sandığı olay sonrası La La Land ekibinden ödül geri alınırken, en iyi film ödülü Moonlight ekibine verildi.

Zarfı açtığında üzerinde Emma Stone La La Land yazdığını söyleyen Warren Beatty, uzun süre olayın şaka olmadığını açıklamaya çalışırken, tören sunucusu Jimmy Kimmel ise geceyi berbat ettiğini söyleyerek kapanışı yaptı. Törende en iyi film Moonlight, en iyi kadın oyuncu Emma Stone (La La Land), en iyi erkek oyuncu Casey Affleck (Manchester By The Sea), en iyi yönetmen Damien Chazelle (La La Land), en iyi orijinal senaryo Manchester by the Sea), en iyi yardımcı erkek oyuncu Mahershala Ali (Moonlight), en iyi yardımcı kadın oyuncu Viola Davis (Fences), en iyi yabancı film The Salesman (Iran), en iyi animasyon filmi Zootopia oldu.

Hollywood'da Dolby Tiyatrosu'nda düzenlenen ve Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından verilen ödüllerde gecenin ilk ödülünü alan En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, Moonlight'dan Mahershala Ali'nin olurken, Ali Oscar'lı ilk Müslüman oldu. 2000 yılında Müslüman olduktan sonra bu ismi alan Mahershala Ali, en iyi film dalında ödül alan Moonlight'da Alex R. Hibbert, Ashton Sanders ve Trevante Rhodes gibi isimlerle birlikte rol almıştı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *