» 
»
 

9 Ekim Pazar hava durumu nasıl olacak?

Yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklıkları Orta ve Doğu Karadeniz'de 6-10 derece azalacak. Yurdun kuzey, batı ve iç kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Sinop çevreleri ve Kastamonu'nun kıyı ilçelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. İllere göre hava sıcaklıkları 9 Ekim için detaylarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan hava tahminlerine göre, hava sıcaklıkları fark edilir şekilde Orta ve Doğu Karadeniz bölgelerinde, kuzey ve iç kesimlerinde 6 ile 10 derece azalacak. Yurdun kuzey, batı ve iç kesimleri parçalı bulutlu olacak. Sinop çevreleri, Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyıları, Kastamonu'nun kıyı ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Rüzgar ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu kesimlerinde olacak. Zamanla Akdeniz kıyıları ve Güneydoğu Anadolu'nun batı ve güneybatı yönlerinden hafif ve ara ara orta kuvvette esmeni bekleniyor.

Bazı illere göre günün en yüksek sıcaklıkları 9 Ekim için ise şöyle, Ankara'da hava 21 derece, az bulutlu ve zamanla parçalı ile çok bulutlu olması bekleniyor. İstanbul 22 derece parçalı ve az bulutlu, İzmir 26 derece az bulutlu ve açık, Bursa 22 derece parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak. İzmir 26 derece az bulutlu ve açık olacak. Adana 30 derece parçalı ve az bulutlu olacak. Antalya 27 derece az bulutlu ve zamanla parçalı, çok bulutlu olması bekleniyor.

Konya 23 derece az bulutlu ve zamanla parçalı bulutlu olacak. Samsun 20 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı olarak sağanak yağışlı olması bekleniyor. Trabzon 21 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı olarak sağanak yağışlı olması bekleniyor. Erzurum 22 derece az bultulu ve açık olacak. Diyarbakır 29 derece az bultulu ve açık olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *