» 
»
 

9 günlük ramazan tatili sebebiyle Bodrum trafiği kilitlendi

9 günlük ramazan tatilinin başlamasıyla birlikte tatil yerlerine akın eden yerli turistler Bodrum'a akın etti. 4 Milyondan fazla yerli turistin giriş yapmasıyla birlikte felç olan Bodrum trafiği ise halkı üzdü. Esnaf ise bu durumdan son derece mutlu.

9 Günlük Ramazan Bayramı tatilinin başlamasıyla beraber Bodrum yerli turistlerle dolmaya başladı. Bayram tatilini fırsata çeviren vatandaşların Cuma günü mesailerinin bitmesiyle birlikte Bodrum’a akın etmeye başladığı görüldü. Farklı şehirlerden gelenler ise Bodrum trafiğini kilitledi. En büyük yoğunluk başta Bodrum olmak üzere, Fethiye ve Marmaris gibi tatil yerlerinde de yaşandı. Muğla’nın ilçelerine tahminlere göre 4 milyondan fazla tatilcinin gelmesiyle birlikte yoğun bir izdiham yaşanacağı tahmin ediliyor. Bu durum ise bölge sakinlerinin tersine esnafın yüzünü güldürdü.

Bayram tatili boyunca 1,5 milyonun üzerinde yerli turistin akın edeceği düşünülen Bodrum’a uçaklar ilk seferlerini yapmaya başladı bile. Bazı havayolu şirketleri, tatil boyunca oluşabilecek yolcu yoğunluğuna karşı ek seferler düzenlemeye başladı. Bodrum hava alanına, iç ve dış hatlardan gelmesi beklenen uçaklara ise 150 ek sefer eklendi.

Bayram tatilini Bodrum’da geçirmek isteyenler için ise otellere günler önceden rezervasyon yaptırılması yüzünden oteller ile birlikte Apart ve pansiyonlar da yerli turistlerle dolmaya başladı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *