» 
»
 

9 Şubat 2017 hava nasıl olacak?

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurt geneli parçalı ve çok bulutlu olacak. Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor. 9 Şubar Perşembe güncel hava durumu ayrıntılarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, yurt geneli parçalı ve çok bulutlu, Güney Ege, Marmara'nın kuzey ve doğusu, Göller Yöresi, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı, Batı Karadeniz, Güneydoğu Anadolu ile Kahramanmaraş, Erzurum, Ağrı çevreleri ile Çanakkale'nin doğu ilçeleri ve Antalya'nın batı ilçelerinin yağışlı geçmesi bekleniyor. Doğu Anadolu bölgesinde ise kar bekleniyor.

Yağışların hafif yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'da karla karışık yağmur ve kar, sabah saatlerinde Antalya'nın Kuluca, Finike ve Demre İlçelerinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerimizde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte, doğu kesimlerde buzanma ve don olayı görülecek.

9 Şubat 2017 güncel hava durumu illere göre şöyle; Ankara 11 derece parçalı bulutlu, İstanbul 8 derece çok bulutlu, aralıklı hafif yağmurlu, sabah saatlerinde kuzey kesimleri yer yer sisli, Bursa 11 derece çok bulutlu, aralıklı ve hafif yağmurlu, İzmir 16 derece parçalı ve çok bulutlu olacak.

Adana 17 derece parçalı bulutlu, Antalya 17 derece çok bulutlu, batı ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Samsun 11 derece parçalı ve çok bulutlu, Trabzon 13 derece parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra doğu ve batı ilçeleri yağmurlu,Erzurum -1 derece parçalı çok bulutlu ve kar yağışlı,Diyarbakır 4 derece çok bulutlu hafif yağmurve karla karışık yağmurlu olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *