» 
»
 

ABD Başkanı Obama’nın kızı bir restoranda kasiyer oldu

Başkanlık seçimleri ile yoğunluğu devam eden ABD gündeminde Başkan Obama’nın kızı Sasha’nın bir restoranda çalışmaya başladığı haberi oldukça ses getirdi.

Genelde yaz tatillerinde çocuklarının iş hayatına alışmasını ve paranın kıymetini anlaması için geçici olarak bakkala, manava çırak olarak verildiğini biliriz. Ancak bu sefer işe giren kişi ABD Başkanı'nın kızı! Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama’nın 15 yaşında olan küçük kızı Sasha Obama, basında yer alan haberlere göre Massachusetts eyaletindeki bir restoranda çalışmaya başladı. Martha’s Vineyard Adası isimli deniz restoranında işe giren Sasha’nın kasiyerlik yaptığı belirtildi.

Başkan Obama, yaz aylarında genellikle bu restoranı tercih ettiği de belirtilirken, Martha’s Vineyard restoran’da kasiyerlik yapan Sasha Obama’nın 6 gizli servis ajanı tarafından da korunduğu bilgisi verildi. Daha önceki açıklamalarında kızlarını mümkün mertebe bir ABD başkanının kızları gibi değil de sıradan insanlar gibi yetiştirmek istediğini, Michelle Obama ifade etmişti. Aslında bu girişim bir ilk de değil. Zira Başkan Obama’nın büyük kızı Malia da bir süre film setlerinde stajyer olarak çalışmıştı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *