» 
»
 

ABD Büyükelçiliğine bombalı saldırı düzenlendi

Ukrayna'nın Kiev bölgesinde kimliği tespit edilemeyen bir kişi tarafından bomba atıldığı belirtiliyor.

Her gün tüm dünyada yaşanan terör saldırılarının ardı arkası kesilmezken bunlara bir yenisi de Ukrayna’nın Kiev kentinde meydana geldi.

Ukrayna polisinin aktardıklarına göre, gece yarısından sonra yaşanan olayda, Amerika Birleşik Devletleri’ne ait büyükelçiliğin olduğu yerleşkeye kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi tarafından bombayla saldırı düzenlendi.

Ukrayna Emniyetinden sözcü Oksana Blişçik, sosyal medya hesabından konuya ilişkin yaptığı açıklamada olayı terör eylemi olarak nitelendirdiklerini ifade etti. Oksana Blişçik, büyükelçiliğe yapılan bombalı saldırıda ölen ya da yaralanan herhangi bir personelin olmadığını belirtti.

Ukrayna İçişleri Bakanı’nın  danışmanlığını yapan Anton Geraşçenko da patlamayla ilgili verdiği bilgilerde, Ukrayna Güvenlik Servisinin (SBU) ABD Büyükelçiliği güvenlik görevlileriyle iş birliği içinde olduğunu ve gece yarısından sonra tek başına bomba atma eyleminde bulunan kişiyi tespit etmek için güvenlik kameralarından alınan verilerin incelenerek arama çalışmalarının başlatıldığını aktardı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *