» 
»
 

ABD devi Walmart'ın salata paketinden ölü yarasa çıktı!

ABD kökenli perakende sektörünün devlerinde Walmart firması tarafından Florida'da üretilen bir salata çeşidi içerisinde müşterilerin çürümüş yarasa bulması üzerine ürünler geri çağrıldı.

BBC Türkçe tarafından aktarılan habere göre, Salgın Hastalıklarla Mücadele Merkezi tarafından aktarılan bilgilerde iki müşterinin Walmart firması tarafından üretilen salatayı açıp yemeye başladıktan çürümüş haldeki yarasayı ettiklerini belirtti.

Ayrıca Floridalı müşterilerin ve yarasa cesedinin CDC laboratuvarında kuduz testinden geçirildiğini bildirdi. CDC tarafından yapılan test sonuçlarına göre açıklamasında “Her iki kişinin de sağlık durumu iyi ve herhangi bir kuduz hastalığı izi bulunmuyor” ifadelerine yer verildi. Walmart ise, söz konusu salatanın asıl olarak güneydoğu eyaletine dağıtıldığını ve geri toplanması için yetkililerle işbirliği yapıldığı bildirildi.

CDC ayrıca, yedikleri salatada hayvan kalıntısı bulanların sağlık merkezlerine başvurmaları tavsiyesinde bulundu. Ancak salatalarında hayvan kalıntıları bulunmayanların tıbbi yardım almasına gerek olmadığı da vurgulandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *